O nas

O WLW : podstawy i zasady


WLW : Warszawska Liga Wolnostylowa jest inicjatywą dla każdego kto w atmosferze przyjaźni i wzajemnego szacunku chce trenować swoje umiejętności freestylowe lub dopingować rozwój zawodników jako kibic WLW.

Freestyle : W bitewnej konwencji to wyjątkowa sztuka improwizacji słownej. Bez wcześniejszego przygotowania, na zadany zadaniem przeciwników jest pokazanie swojej wyższości nad oponentem. U mniej doświadczonych zawodników to często po prostu rymujące się wyzwiska. Im zawodnicy stają się lepsi tym większego znaczenia nabierają umiejętności, wyrazistość freestylowców, ciągi skojarzeń, niesamowite porównania, odwołania, nawiązania do znanych tekstów czy wydarzeń a także szydera, ironia czy prześmiewczość. Freestyle w swojej historii przeszedł już przez różne konwencje, kolejne pokolenia freestylowców nie przestają jednak zaskakiwać w wymyślaniu coraz to nowych patentów na rymowaną walkę.

WLW ; to pierwsza w Polsce regularna Liga Freestylowa. W następstwie jej sukcesu w całym kraju zaczęły pojawiać się kolejne Ligi i podobne regularne ustawki. WLW zaczęła działać pod koniec roku 2013 z inicjatywy Tomasz Biernackiego (organizatora WBW) oraz Theodora (Warszawskiego weterana bitew freestylowych). W 2014 całkowicie przeszła pod prowadzenie Theodora. Jego też koncepcją jest rezygnacja ze standardowych elementów bitwy jak eliminacje, jurorzy czy choćby scena. Ustawki w ramach WLW odbywają się w klasycznym sajferze w którym aktualnie walczący wchodzą do środka okręgu innych uczestników i kibiców. Sprzyja to treningowej zamiast turniejowej atmosferze, zmniejszając poczucie tremy i ułatwiając początkującym zawodnikom oswojenie się z występem.

Od września 2016 WLW jest częścię Zintegrowanego Programu Rewitalizacji Warszawy i odbywa się we współpracy z Teatrem Rampa w Przestrzeni Eksperymentalnej Teatru. Liga oprócz miejsca treningowego jest również świetnym miejscem integrującym młodzież z różnych środowisk we wspólnej pasji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz